Nuclear Energy Conference 2022

Co brání rozvoji jaderné energetiky v Evropě?

 

Současná válka na Ukrajině stáčí energetickou debatu především k otázce, jak se vypořádat s reálným rizikem výpadku ruského plynu. Na seznamu možných řešení najdeme urychlení rozvoje obnovitelných zdrojů nebo programů snižování spotřeby energie. Česká politická reprezentace pak podporuje dlouhodobou náhradu fosilních paliv investicemi do jaderných reaktorů. Jaká jsou ekonomická rizika spojená s novými jadernými bloky? Dokážeme bez nich nahradit ruský plyn a ukončit spalování uhlí? Jaká energetická budoucnost vyjde levněji?

Cílem mezinárodní konference NEC 2022 „Co brání rozvoji jaderné energetiky v Evropě?“ je za účasti zahraničních i českých expertů podrobně diskutovat právě tyto otázky.

Aktuálně:

21. května 2022 – Pokud jste nemohli sledovat konferenci NEC 2022: Co brání rozvoji jaderné energetiky v Evropě? naživo, můžete ji v češtině zhlédnout ze záznamu.

17. května 2022 – Konference bude živě přenášena na web České tiskové kanceláře a také na webový portál Hospodářských novin, ale bez možnosti pokládat dotazy a pouze v českém jazyce.

20. dubna 2022 – Registrujte se na konferenci již dnes. Svou účast, prosíme, potvrďte nejpozději do 16. května. Zváni jsou novináři, veřejná správa, poslanci, senátoři, energetičtí odborníci, ekologické organizace a další zájemci o toto téma.